Een internationale filosofieprijs voor een Delftse student? Nou, niet helemaal, maar er zit wel een Delfts randje aan deze onderscheiding. Laat me je uitleggen hoe dat zit: Het draait allemaal om de Hanneke Janssen Memorial Prize. Dat is een prijs voor de wereldwijd beste masterscriptie op het gebied van de Geschiedenis en Filosofie van de Moderne Natuurkunde, en afgelopen jaar is die gewonnen door jong-oud-SJB-lid Silvester Borsboom (Dodeca ’17, Volantica).
Na zijn bachelor in Delft te hebben afgerond, een dubbelprogramma Technische Natuurkunde en Wiskunde, besloot Silvester zijn studie voort te zetten aan de UvA. Onder begeleiding van Sebastian de Haro en Hessel Postuma schreef hij daar zijn thesis ‘Spontaneous Breaking of Global Gauge Symmetries in the Higgs mechanism’, dat door de jury unaniem tot winnaar van deze prijs is uitgeroepen. In dit werk bespreekt hij de theorie die verklaart waarom elementaire deeltjes (bijvoorbeeld elektronen of quarks) een massa hebben, en dat doet hij onder meer vanuit een filosofisch oogpunt. Deze invalshoek is niet gek voor Silvester. Naast zijn studie aan de UvA, heeft hij namelijk ook een master Filosofie van de Natuurwetenschappen gevolgd aan de Radboud universiteit in Nijmegen, en sinds afgelopen zomer is hij aldaar bezig met zijn promotieonderzoek, waarin hij zijn interesse in het snijvlak tussen de natuurkunde en filosofie verder uitdiept.
En door deze indrukwekkende opsomming zou je het bijna vergeten, maar naast de Hanneke Janssen Memorial Prize heeft Silvester ook nog eens de afstudeerprijs voor theoretische natuurkunde van de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, de KHMW, gewonnen met zijn scriptie. Gefeliciteerd!
Als je geïnteresseerd bent om eens naar Silvesters scriptie te kijken, kan dat via https://scripties.uba.uva.nl/search?id=record_54629
Reacties
Er zijn (nog) geen reacties op dit bericht. Ben jij de eerste?